UcpěteSiUši, LURE OF SENSES a Rybičky 48 – aneb jak jsme jeli do Peček
Už poměrně dlouho slibujeme frontmanovi kapely UcpěteSiUši, že navštívíme jejich vystpoupení. Tak jsme svolali přátelé, známé a nadřízené ;-) půjčili si oblíbeného Forda Transita, načesali číra a v sobotu vyrazili.

Bylo mi divný, proč auto netopí, ale Žirfka tvrdila, že už to tak je pár dní a tak jsem to neřešil. Vzhledem k tomu, že mu ani nesvítí palubní deska, uháněli jsme neznámou rychlostí po dálnici směr východ. Za Štěrboholama mi to nedalo a zastavil jsem na benzince Agip. A tam jsem pod světlem zjistil, že ručička od teploty chladíci kapaliny je omotaná kolem zarážky. Otevřel jsem haubnu a z motoru se nevyvalila pára. Víčko od chladiče bylo studený. V chladiči byly dvě díry jak od hada. Lepili jsme ho žvýkačkou (jasně, že je to blbost, ale o autech nevím vůbec nic), sháněli směs vyráběnou pro tyto případy (mají ji prý na každý pumpě mimo Agip). Nakonec někoho napadlo tu jednu děravou trubičku zmáčknout. Na pumpě neměli ani kleště. Ve slušný vánici, která už chvilku trvala, zastavilo auto s dobrým člověkem, který nám VĚNOVAL sikovky. Prolezli jsme popelnice, vytahali všechny nádoby na vodu a pokračovali s dvouhodinovým zpožděním do Peček.
Tam jsme dorazili a ve dveřích kulturáku se srazili s rodiným klanem (bandem) Dvořáků. Právě uklízeli vercajk do auta. A pěkně zkraje dostali vynadáno, kde se flákáme. Takže jsme si dali jen dvě zbývající kapelky.

První nastoupili LURE OF SENSES.Mladý kluci vybalili grunge jako z kraje devadesátek. Cítil jsem trochu nejistoty v sehrávce, ale všechno žehlili nasazením. Příjemný překvapení. Hvězdou kapely je určitě zpěvák. Jeho hlas mi chvilku připomínal Edieho a chvilku Kurta.Kapela má jiskru a šlpe jim to. Pobavili mě. Určitě si je někde znova najdu.Mrkněte na jejich web.

Potom bylo velký zvučení, technik ladil kytaru a nastoupili pop punkový Rybičky 48 hlavní hvězda večera.Dobrý zvuk, skvělá sehranost, až profesionalita. Punkový skladby celkem 3. Jinak něco jake skate rock, písničky o lásce a tak. Slečny se bavily, občas náznak poga, ale jinak dooost nuda.Zaujal mě zpívající bubeník – z mého pohledu hvězda kapely. Předvedl docela invenční výkon a stíhal slušně zpívat.Kapela je herně vyvážená a i výkon kytaristy stojí za to.
Myslím, že za kapelou stojí kvalitní manažer s dobrou promotion.
Ale chtělo by to víc šťávy. Nějak to nemělo koule. Ono když se kapela vydává za punkovou a pak ve skladbách hraje kytarista sóla… Prostě mě nenadchnuli.

Mají pěkný webovky

10 komentářů u „UcpěteSiUši, LURE OF SENSES a Rybičky 48 – aneb jak jsme jeli do Peček“

 1. Ahoj, čirou náhodou mi kamarád zaslal odkaz na tento report. V podstatě jen maličkost. Jak už uvádíš ve své reportáži: „nastoupily pop punkový Rybičky48“ a tady je právě onen rozpor, tako kapela není a nikdy nebude punkovou kapelou a nikdy se za takovou ani nevydávala. Nejvíc mě pobavila věta „Ono když se kapela vydává za punkovou a pak ve skladbách hraje kytarista sóla…“ Fuckt dobrý :)))
  Hodně zdaru
  Dr.A:C:

 2. Zdravím!
  Tu škatulku jsem si nevymyslel. Máte ji na samolepce na bicích, byla na plakátech v Kolíně a máte ji na webu. Punk jsem hrával koncem osmdesátek a mám na něj svůj názor.

  Jinak vám přeju hodně spokojenech fandů a hlavně fanynek, a dostatek kaleb a kalbiček.

 3. Mluvíme oba o témže. Takže kapela se hlásí ke stylu pop-punk a pokud píšeš: „Ono když se kapela vydává za punkovou a pak ve skladbách hraje kytarista sóla…“ Prostě mezi pop punkem a punkem je rozdíl. Sám jsem punk taky hrával a ono srovnávat old school punk se současným pop punkem prostě nejde. Byť se v obou hudebních směrech objevuje slovo punk, příliš podobného nemají ;-) Měj se fajn a na nějaké akci do videnia, do počutia
  Dr.A:C:

 4. Rybičky 48 jsou asi to nejubožejší co jsem slyšl v posledních dvou letech
  PS:KLUCI je mi Vás upřímně líto … proberte se z tý discotéky

 5. Hale lidi já newím co tady rozebírate že R48 neuměj hrát a já se ptam a vy snad jo ? a kdyby jo tak natočte taky čtyři vydeoklipy a proražte do světa jako oni čau a nazdar Malej Vokon

 6. Prosím používejte na mém webu češtinu. Pravopisné chyby žáků čtvrtého ročníku ZŠ jsou dost hrozné…

 7. Pingback: Rybičky | mkds
 8. Pingback: Rybičky – mkds

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..