Slalom v Prachaticích


Prachatice 1988 Prachatice 2008

Ty dvě fotky dělí 20 let. Místo i jezcec jsou stejní. Mám jen o 40kg větší váhu. Tenkrát jsem přijel pozdě, doběhl z autobusu na rampu a jel. Míra Bartoš si na to vzpoměl. V kronice mám napsáno: Odjezd v pátek. Autobus nejel. Nový pokus v sobotu. Příjezd v 10:20. Z busu přímo na rampu. V prvním kole 3 sražené kužely a 15 čas. Ve druhém kole jsem vypadl těsně před cílem. Odvezl jsem si 15 místo ze 20 účastníků. Tak jsem si odbyl premiéru v ČP ve slalomu.

V sobotu jsem dorazil autem těsně za Polička crew. Byla to moje obnovená premiéra v ČP. Poslední závod jsem jel v Poličce roku 1991. Prkno na závody má nesmyslně měkké pružiny a svezl jsem se jen jednou u Lídlu na parkovišti bez kuželů. Tak se aspoň povozím a pokud někoho zajedu jsem spokojenej. Sjíždějí se známý figury. A další s výrazem propařený noci vylézají z hotelu, karavanů a tak. Potokovi se narodil syn, takže noc byla dlouhá…

Ve stánku se už točí pivo a občas grilují klobásy. Stadiónem zní punkový klasiky. Začínáme jezdit. Mezi kužely jsem se vešel, takže dobrý. Sjel jsem i nájezdovou rampu. Tělo si kupodivu pohyb pamatuje a tak mám pocit, že jedu docela rychle. Mezitím přijíždí z Kašperských Hor Soňa, takže budou i fotky.

Jako první se jede obřák. Začátek na dlouho a docela pomalu po rovině. Pak se frekvence kuželek zrychlí a asfalt zalomí dolů. To už je zábavný. Časomíra zlobí jen minimálně a tak mají závody spád. První jízdu dávám na jisto, ale srážím kužel. Druhou jízdu víc tlačím a jedu čistě. Mělo by to být 6. místo.

Druhou disciplínou je special slalom dneska řečený tight. Prachatická přímka je poněkud do zatáčky. I to patří ke zdejším závodům. Opět dávám první kolo na jistotu. Čistě za 10,90. To 4 je flek. Druhou jízdu posílám za 10,62 a taky načisto. To je dokonce 3 flek ve druhým kole. Celkově dojíždím 4 a dávam si na to panáka. Nechápu nic. To jsem opravdu nečekal.

Večer vyhlášení v klubu 111, promítání videa a fotek z předchozích závodů a pořádná kalba. Prošel jsem s poličákama několik hospod a slušně se unavil. Ráno mě ti magoři vzbudili v 7 a šlo se na snídani. Potom výlet vlakem na Kopec Černý kříž a 12 km šumavskými hvozdy.

Prachatice mají nezaměnitelnou atmosféru. Už se těším 14.6. do Havlíčkova Brodu.


Prachatice 2008 Prachatice 2008

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..