Blues fest Neratovice 2006Tentokrát jsme zašli na trochu jinou muziku. Kulturní dům, Spolana a město Neratovice připravili bluesovou nadílku.
Hrálo se tradičně v Jazzovém klubu. A pořadatelé přivezli docela těžký bluesový kalibr.Jako první to spustil Jakub Noha se svým bandem. A naložili nám pořádnou porci blues. To oscilovalo mezi standardy a modernou ve velice harmonickém poměru. Opravdu příjemné poslouchání.Potom na pódium vtrhnuli Highway61.cz. Jejich blues je říznuté ska i rockabily. Předvedli parádní show a dobré muzikantské výkony. Jejich basák ukázal, že by se dobře uživil i v cirkuse…Zklidnění přinesla hudba Zuzany Dumkové. Její niterné blues hrané na kytaru se dotýkalo písničkářství. Odhalila nám další hranice, za které se blues může posunout.Zlatým hřebem bylo vystoupení legendy, s mezinárodním přesahem. Pořadatelé nám naservírovali opravdovou chuťovku. Peter Lipa. Netřeba cokoli dodávat.
Zaujala mě jeho kapela tvořená velmi mladými muzikanty. Ovšem to co předvedli na pódiu byl nářez. Bylo slyšet, že se muzikou už nějaký čas živí. Vyzvednul bych výkon bubeníka.
Kombinoval agresivitu HC s něhou a obrovskou vyhraností. Nádhera.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..