Umělá hmota Nad Viktorkou


UH nad Viktorkou

Včera jsem si nenechal ujít pražskou premiéru pozměněné sestavy legendárního undergroundovýho bandu Umělá hmota.
Naposledy jsem je viděl vloni na jaře. Report je tady.
Restaurace nad Viktorkou je jedním z těch úžasnejch žižkovskejch pubů s muzikou. Na koncert dorazila pestrá směs posluchačů; máničky, teeneageři, „civilové“ i podnikatelé a maličký sálek pořádně naplnili. Atmosféra byla i díky svátečnímu Pilsner Urqell skvělá.

UH momentálně tvoří čtveřice muzikantů doplněná o hostujícího houslistu. Kapela hrála hypnotický melodie do nichž Dino s nepřítomným pohledem dštil svá ponurá evangelia a celý to korunoval extatickým tancem. Staronový basák občas přiostřil zvuk boosterem a atmosféru zahušťoval zkreslený zvuk houslí. UH plynule přecházeli od monotóních skladeb ke zběsilým jízdám s punkovým drivem. Bylo vidět, že kapelu koncert baví a odezva od diváků byla bouřlivá. Došlo i na provařený fláky, který si většina osazenstva zazpívala s Dinem. Umělá hmota zněla o poznání drsněji, než když jsem je slyšel naposledy a o to víc mi sedla.

Mám v poslení době kliku na koncerty. A ten včerejší to potvrdil. Bylo to neuvěřitelně zábavný DéjĂ  vu.

Nedávno vzkázal Dave Gilmour Micku Jaggerovi, ať toho už nechají, protože to vzhledem k jejich věku působí trapně. Pánům z UH už bylo třicet před nějakým tím pátkem, ale jejich muzice věřím; je vidět, že je stále baví a že je v ní spousta energie. S problémy Stounů se trápit nemusí.

Fotky

4 komentáře u „Umělá hmota Nad Viktorkou“

  1. Martine, thanx.

    Napsal’s to nádherně – to člověka potěší! A fotogalerie = skvostná ~ při vědomí ČÍM jsi to fotil. Smekám…

    Doufám, že další pražský set [ČT 9.11.2006 dole v klubu Radiopaláce] se povede ještě leep – a třeba už budeme mít sestavu trvaleji rozšířenou :)

    Bye, McQ

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..