The Young Gods – Palác Akropolis

Kdyby mi vloni někdo řekl, že tahle skvělá alternativní elektronická kapela bude hrát koncert na španělky, považoval bych ho blouznícího pošuka.

Někdy na jaře jsem zaslechl na R1 skladbu Gasoline Man v nějaký podivný úpravě. Přemýšlel jsem, kdo to asi udělal. Kdo mě určitě nenapadnul byli sami TYG. Jak jsem se mýlil. A tak jsem objevil desku, kde se klepe na dřevo. Věčne mladí bohové se špetky elektroniky nevzdali. Ale obsazení tří kytar a perkusí s „flying barbecue“ vypadalo jak na Portě, nicméně toto akustické obsazení neubralo nic na naléhavosti a syrovosti jejich hudby.

TYG - KNOCK ON WOOD TYG - KNOCK ON WOOD TYG - KNOCK ON WOOD
TYG - KNOCK ON WOOD TYG - KNOCK ON WOOD TYG - KNOCK ON WOOD TYG - KNOCK ON WOOD

V Akropoli byly narovnaný židle jako v divadle a bylo narváno. Praha svoje bohy miluje. A oni se tu evidentně taky dobře bavili. Je to opravdu zvláštní pocit slyšet známý plochy zvuku dřív produkovaný synteticky a teď hraný na kytary. Hlavy posluchaču se pohupovaly, tleskalo se i během skladeb a kapela sklízela zasloužený ovace. Kdyby tu nebyly židle, asi by se strhlo slušný pogo… ;-).

Koncert byl naprosto skvělej a vypadá to, že nejsem sám kdo si to pořádně užil. Odnesl jsem si i suvenýr. KNOCK ON WOOD 2LP na pořádným vinylu.