Ten bolševik si z nás dělá prdel!

Tak takovou nehoráznost jsem dlouho neslyšel.


paroubek

Fotky účastníka Czech tek
Protokol o vhození dýmovnice do auta

Technaři nejsou žádné tančící děti, ale nebezpeční lidé, tvrdí premiér Jiří Paroubek. Jádro příznivců technohudby podle něj tvoří „posedlí lidé s anarchistickými sklony, přitom mezinárodně propojení“, kteří „provokují masivní, alkoholem a drogami přiživované silácké demonstrace proti pokojné společnosti“.

Policie se jejich útokům na technoparty CzechTek pouze bránila. Ministerský předseda to píše v článku, který zveřejnily dnešní Lidové noviny.

Podle něj agresivní útoky na CzechTeku vyvolali přívrženci technoparty. „Policie je vytlačovala a bránila se. Nakonec ubránila jak sebe, tak celé široké okolí, a tím dala najevo, že jsme spořádaná, demokratická země,“ napsal premiér. Víkendový zásah policie proti technoparty na louce v Mlýnci na Tachovsku si vyžádal desítky zraněných na straně technařů i policistů. V neděli i v pondělí proti zásahu v Praze demonstrovalo zhruba 5000 lidí.

Věci je třeba podle Paroubka nazývat pravým jménem. Zvláště když jsou „jak politologicky a sociologicky, tak policejně a zpravodajsky dokonale dokumentovány“. Kdo hovoří o tančících dětech, nemá zájem objektivně hodnotit situaci, tvrdí premiér.

Paroubek zároveň odmítl, aby někdo policejní zásah srovnával s listopadovým útokem SNB proti studentům.

„Je to v podstatě urážka našich občanů, kteří v listopadu 89 vyšli do ulic s ušlechtilým lidským poselstvím, a každá analogie se současnou zběsilostí mladých anarchistů je naprosto nekorektní a účelová,“ napsal.

V České televizi se Paroubek v úterý ráno vyjádřil v tom smyslu, že není zodpovědný za případné stupidní chování jednotlivých policistů, ale že policie v souladu se zákonem zásahnout měla a musela. Už v pondělí premiér řekl, že je mu líto zraněných, ale že přiměřenost zásahu musí posoudit Inspekce ministra vnitra. Paroubek s Bublanem však věděli předem téměř jistě, že k zásahu na louce u Mlýnce dojde.

V článku se premiér také důrazně ohradil proti politické kampani, kterou podle něj vede ODS a přidávají se k ní i někteří novináři. „Současná hysterická reakce pravicové opozice, včetně některých novinářů, vzbuzuje úžas, kam až může vést odmítání politické spoluzodpovědnosti za udržování každodenní, všední demokracie a pokoje v této zemi,“ uvedl na závěr.

Zásah byl příliš tvrdý, míní většina Čechů

Podle většiny Čechů byl policejní zákrok na technoparty CzechTek příliš tvrdý. V průzkumu agentury SC&C tento názor vyjádřilo 70 procent lidí. S tím, že zákrok byl nutný, souhlasí 44 procent lidí, stejný počet naopak se zásahem nesouhlasí. Píše to úterní Mladá fronta Dnes, pro kterou agentura průzkum vypracovala. Zásah tak rozdělil českou společnost.

„Zřetelně se jedná o generační záležitost. Mezi zastánci zásahu převažují lidé, kteří už oslavili padesátiny. Oproti tomu mladší lidé mají názor přesně opačný,“ řekla analytička SC&C Jana Hamanová.

Víkendový zásah proti technoparty CzechTek na louce v Mlýnci na Tachovsku si vyžádal desítky zraněných na straně technařů i policistů. Do vzrušené debaty o adekvátnosti zákroku se zapojil také prezident Václav Klaus, který jej označil za hrubou chybu.

Celkem 39 procent lidí podle průzkumu podporuje Klausovu kritiku zásahu, stejné množství lidí naopak podporuje Paroubkovo souhlasné stanovisko. Zbytek nemá žádný názor.

[Tiscali/ČTK]

3 komentáře u „Ten bolševik si z nás dělá prdel!“

  1. no…welcome tu buzik reoublica…co to hulili ze maj tak zatemeno??

  2. jo…prave sem se dozvedela, ze nasemu znamimu policajti vystrelili slznym plynem oko a na druhe na 50% nevidi..no to snad ne..hele chlapek muzes mi vo tom neco poslat na mejl at nejsem jak slepej u housli??

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..