Stopařův průvodce po galaxii

Stopařův průvodce

Dneska jsem měl volnější večer. A tak jsem vyrazil do kina. V Praze asi po sedmi letech. Chtěl jsem vidět první díl pětidílné trilogie Douglase Adamse The Hitchhiker’s Guide to the Galaxy.

Reakce, které jsem na film slyšel nebyly právě lichotivé. Nejvíc je filmu vyčítáno, že se striktně nedrží knižní předlohy. Na ty pasáže jsem se těšil nejvíc.

Film má docela slušný spád a nové pasáže do něj zapadají. Pro mě byl jediným zklamáním Marvin. Maniodepresivní robot sloužící na Srdci ze zlata.

Stopařův průvodce

Kniha ho popisuje jako vysokého a štíhlého. Ve filmu je to bumrlíček. Připomíná mi Švejka. Jeho maniodepresivní sklony nevypadají opravdově.

I přesto jsem se na filmu dobře bavil. Trillian je půvabná, Zafod dostatečně šílený, Ford – černoch taky zařezává. No a Arthur sedí.

Rozhodně doporučuju přečíst alespoň první díl, než vyrazíte do kina.
A určitě si sebou vezměte ručník. Nikdy nevíte co se může stát.
Minimálně na vás budou koukat jako na cvoka (funguje to spolehlivě).

4 komentáře u „Stopařův průvodce po galaxii“

  1. Blbe, trilogie= tri dily, tudiz nemuze byt petidilna. Priste zustan radeji doma!

  2. Milý inteligente. Příště, než budeš nekde něco žvanit, zkus si něco zjistit. Stopařuv průvodce byl plánován jako trilogie, ale nakonec se rozrostl na pět dílů. Stopařuv průvodce po galaxii, Restaurant na konci vesmíru, Život, vesmír a vůbec, Sbohem a díky za ty ryby a Převážně neškodná. V původním seriálu BBC se objevují první tři díly. A pětidílnou trilogií ji nazývá i sám autor.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..