Seat 4x Masters


Seat 4x Masters

Na prvního máje proběhla největší událost 4x v Čechách. Michal Prokop sezval absolutní špičku této disciplíny. Na startu stálo 73 jezců. A 901bikes u toho nemohl chybět.

Počasí pár dní před akcí nevypadalo moc důvěryhodně, ale už v neděli to vypadalo slibně. V pondělí jsem se probubil do jasného rána. Tak tohle organizátorům vyšlo. Těm ostatně patří veliký dík za to co odvedli práce na trati a vůbec kolem celé akce.

Trať Polis 13 v Praze 13 Hůrce se nepyšní 12 metrovými doubly. Je to technická záležitost obsahující schody, zakopané klády jedovatě utaženou neklopenou zatáčku a dokonce i dropík.

Okolo desáte už byla kolem trati vysoká koncentrace fourcrossových es. Těm se asi nejméně líbil onen cca metrový dropík na placku. Na 4x rozhodně zajímavá pasáž. Když jsem viděl uzoučké gumy bořící se do po vydatných deštích ještě měkého dopadu, kroutil jsem hlavou. A málem jsem si ji ukroutil při zvucích, které vydávaly některé biky.
Jezdci si tať začali „osahávat“ a předváděli první jízdy na hraně a první pády.
Podrobným popisem akce se nebudu zabývat. Bude popsán ještě mnohokrát…
Co mi utkvělo. Určitě „kamikadze“ pokusy Marosany a Kamila Tatarkoviče. Pokud se jim ideálně nepovedl start, jezdili první zatáčku vnitřní stranou a nechávali se vynést až na konec klopenky. Tam vletěli do skupinky jezdcu a na lokty si udělali místo. Chvílema dost na hraně, ale parádní podívaná. Marosana předvedl tuším že v semifinále parádní jízdu, při které se dostal z posledního fleku dost drsně až na druhé, postupové místo. Vím že je MM univerzální rider, ale přesto mě svými výkony hodně překvapil. Další perličkou byly jízdy Kyle Straita. Část jezdcu měla honičku doskakovat rychle a na čisto sekci po dropu. Kyle to dával bez šlapání a na placku. Skvělá byla i divácká účast a na zdejší poměry i kulisa. Pěknej rachot. A jezdci se za to odměnili opravdu ostrými jízdami.

Fotogalerie Žižirafka

Fotogalerie mkds

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..