Reklamace monitoru Samsung

Pokusil jsem se vyreklamovat monitor Samsung, který přestal fungovat. Koupil jsem ho u společnosti AGEN, která krátce na to zkrachovala. Samsung mi oznámil, že to není jeho problém. Komunikaci s infolinkou Samsung přikládám. Pokud někdo máte zkušenost jak řešit takový problém, děkuji za tip. Koupil jsem si monitor DELL u kterého je garance NBD.

Dobrý večer,
prosím o pomoc s vyřízením reklamace monitoru Samsung. Reklamoval jsem jej ve firmě Český servis. Dostal jsem doklad POTVRZENÍ OPRÁVNĚNOSTI NÁROKU NA VÝMĚNU VÝROBKU/ODSTOUPENÍ OD KUPNÍ SMLOUVY.
S tím mám zajít za prodejcem. Prodejcem byla firma AGEN Computer s.r.o. Ta bohužel již neexistuje. Jak mám postupovat pro vyřízení reklamace?
V příloze jsou scany faktury, záručního listu, servisního protokolu a potvrzení oprávněnosti nároku.
Děkuji a zdravím.

Dobrý den,
děkuji, že jste se obrátil na zákaznickou linku spolecnosti Samsung Electronics.
Je nám líto, že máte nepříjemnosti v souvislosti s výrobkem Samsung. Zánikem provozovny, kde jste zakoupil zboží, nezaniká odpovědnost prodávajícího za vady.
Pro vyřešení vašeho oprávněného požadavku se prosím obraťte na živnostenský úřad v místě zaniklé provozovny. Tomuto živnostenskému úřadu by mělo být ohlášeno
zrušení provozovny a místo, kde je možné závazky vypořádat. Odpovědnost za výrobek má stále prodávající a to i v případě zániku provozovny.

Děkujeme za pochopení.
S pozdravem,
Bc. Nikol Gieslerová
Zákaznická infolinka Samsung Electronics

Dobrý den paní Gieslerová,
podnět na živnostenský úřad v místě zaniklé provozovny jsem podal. Firmě bude vyměřena pokuta za nesplnění povinnosti. Nicméně to neřeší můj problém.
Výrobek firmy Samsung jsem si vybral z důvodu celosvětového kreditu společnosti. Jako zákazník jsem ovšem velmi zklamán. Koupil jsem si monitor, který se v záruce porouchal. A musel jsem absolvovat nedůstojné „obíhání“ mnoha firem a institucí. Výsledkem je „přehazování si“ této reklamace z jedné strany na druhou. Černého Petra tedy v ruce držím já, ačkoli jsem v ceně monitoru zaplatil jeho výrobu, zisk výrobce, náklady na marketing provizi obchodníků, atd.
Resumé je tedy zákazníku zaplať vše a nic neočekávej. To není dobrá vizitka pro firmu jako je Samsung.
Žádám tedy navrácení reklamovaného monitoru a anulování této reklamace. Zdá se, že je to jediný způsob jak mít alespoň původní porouchaný monitor.

Dobrý den,
ještě jednou se omlouvám za způsobené nepříjemnosti. Bohužel kupní smlouvu máte s prodejcem a ten se Samsung Electronics. Z toho důvodu je nutné situaci řešit v této hierarchii a Samsung Electronics nemá možnost jiného řešení, než Vás znovuodkázat na nástupce zaniklého prodejce.
Zákaznická infolinka Samsung Electronics

Dobrý den paní Gieslerová,
děkuji za zopakování informace. Nicméně trvám na zrušení reklamace a navrácení monitoru. Český servis tvrdí že monitor je již u vás. Tudíž vás tímto žádám o vydání mého monitoru.
Děkuji a zdravím.

Dobrý den,
děkuji, že jste se obrátil na zákaznickou linku spolecnosti Samsung Electronics.
Zákaznická infolinka nemá bližší informace o Vašem monitoru. Je tedy třeba, abyste se dohodl s Čekým servisem, případně předložil jeho písemné vyjádření, kde přesně monitor je. V případě odstoupení od smlouvy platí již dříve uvedené informace, není jiná možnost řešení.
Zákaznická infolinka Samsung Electronics

Dobrý den.
Monitor Samsung 2443BW již byl svozem firmy Samsung z našeho servisu odvezen. Odvoz autorizovaného monitoru se děje do 5-ti dnů od vystavení autorizace. Z tohoto hlediska je velmi pozdě. Bohužel zde končí vše, co máme s monitorem společného. Osobně jsem prohlížel s lidmi na příjmu sklad monitorů a zjistil jsem, že tam už monitor není. V tuto chvíli vám už my, jako servis, pomoci nemůžeme. Zkuste se opět obrátit na Samsung, kam vozí autorizované přístroje.
Je mi líto, že to takto dopadlo.
Český servis

Vážený pane,
dovolte, abych Vás informovala o vyjádření k Vaší žádosti.
Reklamace Vašeho monitoru byla z naší strany ukončena vystavením dobropisu na firmu Agen. Z tohoto důvodu již v tuto chvíli bohužel není možné zrušení reklamace a navrácení vadného výrobku. Pro vyřešení situace doporučujeme zkontaktovat se s pověřeným likvidátorem firmy Agen a žádat u něj vrácení peněz. Likvidátor může ohledně možnosti zaslání částky na účet kontaktovat vedení Credit controllingu společnosti ABC Data s.r.o.
Michaela Chovítková
Zákaznická infolinka Samsung Electronics

přikládám vyjádření firmy ABC Data s.r.o.
Vážený pane,
kupní smlouva byla uzavřena mezi Vámi a fy. Agen, a právě jen vůči tomuto subjektu jste oprávněn se obracet s vyřízením reklamace. Bohužel naše zkušenost ohledně komunikace s fy. Agen je podobná té Vaší, nicméně bez aktivity likvidátora společnosti se svého nároku nedomůžete. Navíc nelze vyloučit, že spol. nakonec skončí v insolvenci a bude na ní prohlášen konkurz, v daném případě by bylo možné přihlásit Vás nárok jako pohledávku do konkurzu.
Credit Controller – ABC Data s.r.o.

Dobrý den,
Tedy cesta k získání monitoru v podstatě neexistuje. Nechápu proč nemůžete jako Samsung na základě potvrzení o neopravitelnosti, vydat monitor zákazníkovi,
když by jste tentýž vydali firmě Agen, která by mi ho předala. Všichni vydělali a umyli si ruce. Zákazník zaplatil, takže je vše v pořádku. Opravdu?
Takovýto přístup považuji nejen za krajně neprofesionální, ale za nemravný. Doufám, že peníze za můj monitor pomohly rozvoji vaší firmy.
Velmi mě mrzí že jsem si koupil výrobek Samsung. Příště to již neudělám.

Dobrý den,
ze strany naší společnosti byly podniknuty veškeré kroky dle daných pravidel. Bohužel nejsme schopni ovlivnit chování prodejce, se kterým jste v právním vztahu a jedinou možností tak zůstává postup dle informací od pana Mgr. Hemla. Přesto, že problémy s řešením Vaší reklamace nastaly v souvislosti se společností Agen, věřte, že nás vzniklá situace velmi mrzí, stejně jako Vaše nespokojenost s našimi službami.

S pozdravem,
Michaela Chovítková
Zákaznická infolinka Samsung Electronics

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..