Pátek na cestě

Noc v Potštejně se příjemně protáhnula. Z našeho výčepu jsme obsloužili i několik cestujících.
Ráno jsme vyjeli směr Litice nad Orlicí. Tam stojí krásné nově zrekonstruované nádraží. Před příjezdem do stanice jsme udělali Natašce krásné obrázky.

Nataša

Tento je od Lukáše.

A na netu je už i celková fotogalerie. Najdete ji na adrese:

http://vylet.pc-technology.net/

A ještě něco málo informací o motoráčku.
Motorový vůz M 131.1133 vyrobila Tatra Kopřivnice v roce 1949. Ihned po vyrobení byl předán do výtopny Hradec Králové. Zde jezdil v pobočném depu Letohrad a strojové stanici Chlumec nad Cidlinou. Dne 26.5.1976 odvezl poslední vlak na dnes již zrušené trati Smidary – Vysoké Veselí (u Nového Bydžova). Dojezdil na trati Sadová – Smiřice v roce 1983. Poté byl prodán Agrochemickému podniku Sadová, kde sloužil pro tahání nákladních vagónů na zdejší vlečce. Odtud byl získán zpět pod křídla ČSD a zrenovován do provozního stavu. Jeho opravu provedli dva členové Pardubického spolku v letech 1988 – 1995. Motoráček nese přezdívku Nataša.
A jeho webová stránka

Z Litic jsme přejeli do Těchonína a odtud nás čekal výšlap na tvrz Bouda.

Bouda byla součástí hraničních opevnění, které nás měly chránit před nepřátelskými vojsky.
Podrobnosti najdete na webovkách.
http://www.tvrz-bouda.cz/
http://www.bunkry.cz/bouda/bouda.asp

Po příjemném ochlazení během prohlídky Boudy (bylo tam 5°C) jsme vyrazili do staničky Lichkov, kterou jsme osídlili, lehce popili a šli spát.

3 komentáře u „Pátek na cestě“

  1. Zdravím výpravu ve vláčku a rád bych se podíval na vaši on-line cestu , ale nikde jsem nenašel odkaz na tu malou utilitku co jsme se včera bavili a ani IP adresu. Zdravím Petr

  2. Ahoj Petře!
    V Poličce jsme se nedokázali připojit k netu a tak online přenos skončil cestou k vám. Ale máme záznam kousků cesty a jak bude někde k mání, napíšu to sem. Zatím se opatruj!

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..