Lucrezia Borgia

lucrezia borgia

Včera jsme vyrazili do Národního divadla na balet. Shlédli jsme představení Lucrezia Borgia.

Děj se odehrává na přelomu humanismu a renesance v politicky neklidné a mocensky rozdrobené Itálii. Balet vypráví příběh plný lásky, násilí a vražd, politických i náboženských intrik.

Tento balet je zajímavý i tím, že v něm postavy zpívají. Hlavní roly ztvárnila tancem Zuzana Susová a zpívala Bára Basiková. Obě protagonistky se střídaly zajímavými scénickými fígly. Bára Basiková mě překvapila pohybem, protože absolvovala i několik tanečních kreací.

Scéna byla velmi prostá, ale navýsost účelná. Dominantou byl erb s býčí hlavou, který se spouštěl nad scénu a fungoval jako vypravěč. Tuto roli nazpíval další můj oblíbenec Michal Kocáb.

Tanci nerozumím. Ale toto představení mě opravdu zaujalo. Byla to velmi zajímavá kulturní změna. Určitě zlatou kapličku navštívím častěji.

Odkaz na stránky baletu ND

Jedna myšlenka na “Lucrezia Borgia”

  1. Dobrý den. Náhodou jsem se dostal na tyto stránky a přečet si článek o Lucrezii. Musím plně souhlasit. Lucrezii jsem viděl již pětkrát a 6. září razím znovu. Je to nekounkurenční představení. Chtěl bych všem vřele doporučit, ať toto představení navštíví několikrát, o shlédnou vícero kombinací v obsazení, protože Radka Fišarová, coby zpívající Lucrezie je dokonalá stajně tak jako Bára Basiková. Michal Smrkovský

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..