Je peklo exotermické, nebo endotermické

Toto je údajně skutečná odpověď v testu střední úrovně z chemie na univerzitě ve Washingtonu. Odpověď jednoho studenta byla tak „hluboká“, že se profesor rozhodl podělit o ni s kolegy na internetu.

Většina studentů napsala své domněnky na základě Boylova zákona (plyn se ochalzuje, když se roztahuje, a zahřívá se, když je stlačován) nebo nějakou variantu. Jeden student ale napsal toto:

Nejprve musíme vědět, jak se hmota pekla mění v čase. Potřebujeme tedy znát poměr, ve kterém duše přicházejí do pekla a odcházejí z něj. Myslím, že můžeme předpokládat, že duše která se dostane do pekla, již nevyjde. Tudíž neodchází žádné duše. Pro představu, kolik duší přichází do pekla, se podívejme na jednotlivá náboženství v dnešním světě. Věšina z nich tvrdí, že ten, kdo není příslušníkem dané církve, přijde do pekla. Od okamžiku, kdy existuje více než jedno náboženství a lidé nepatří do více než jedné církve, můžeme předpokládat, že všechny duše přijdou do pekla. Na základě poměru mezi natalitou a mortalitou můžeme očekávat, že počet duší v pekle exponenciálně roste. Nyní se podívejme na poměr změny objemu pekla, protože podle Boyleova zákona pro udržení stejného tlaku a teploty musí objem růst úměrně k počtu přijatých duší.
To nám dává dvě možnosti:
1) Jestliže se objem pekla zvětšuje pomaleji než v poměru, v jakém přicházejí duše do pekla, teplota a tlak pekla porostou, až peklo vybuchne.
2) Jestliže peklo roste rychleji než v poměru k přicházejícím duším,teplota a tlak budou klesat, až peklo zmrzne.
Která z možností je správná? Jestliže přijeme postulát, který nastolila Tereza v prvním ročníku, čili „Dříve bude v pekle zima, než se s tebou vyspím“ a se zřetelem k tomu, že se se mnou vyspala včera, musí být správná varianta číslo 2, peklo je tedy nepochybně exotermické a již zmrzlo.

Závěr této teorie je, že pokud peklo zmrzlo, nepřijímá další duše, zaniklo a zůstalo pouze nebe, což je důkaz boží existence, který vysvětluje, proč Tereza včera v noci křičela „Ach můj Bože“.

Tento student jako jediný dostal 10 bodů.

Jedna myšlenka na “Je peklo exotermické, nebo endotermické”

  1. Ak by sme suhlasili so vsetkym, az po udanie moznosti 1 a 2, musime pocitat aj s tretou moznostou a to je:
    3) ze sa objem pekla zvetsuje v rovnakom pomere ako prichadzajucich dusi, v tom pripade by TLAK ANI TEPLOTA PEKLA NERASTLI ANI NEKLESALI.
    Kedze existencia pekla nepotlaca existenciu boha a naopak, vykriky Terezy ako dokaz Bozej existencie nemusia nijako suvisiet so zanikom pekla. Skusila by som sa na studentovom mieste este raz vyspat s Terezou a ak by opatovne vykrikovala Ach muj Boze, zacala by som uvazovat nad tym, ci naozaj vsetky duse pojdu do pekla, alebo ci existencia Terezy ako lasky nepotvrdzuje opak a to, ze ziadna dusa, ktora vie milovat nepojde do pekla.
    Tym by prva studentova teoria padla na tom, kolko dusi vlastne ide do pekla.

Komentáře nejsou povoleny.