Jak jsme jeli lyžovat

lyzari

S Žirafčinými spolužáky s GFP jsme pořídili dovolenou na lyže do Francie – Praloup resort. S blížícím se odjezdem jsem nervózně sledoval na webové kameře, jak mizí sníh. Středisko přesahuje 2000m nad mořem, ale viděl jsem jen holé skály. V Peci byly v tu dobu cca 3m sněhu.
Asi dva dny před odjezdem jsem začal připravovat krabici, do které zabalím kolo. Nakonec jsem rezignoval a nabral si čtivo, smířiv se s tím, že si nezalyžujeme.

Po rozjezdu busu nám delegátka oznámila, že jedeme jinam. Namířili jsme si to do Les Houches. Toto středisko je na úpatí masivu Mont Blanc asi 20 minut od Chamonix.

Naší výpravu tvořili:
Bukan – budoucí právník
Drd – budoucí lékař
Lenička – budoucí psycholožka
Zemo – budoucí programátor (nebo robotik)
Žirafka – budoucí ekonomka
a já – nevzdělanec.

Mezipřistání jsme absolvovali v Ženevě. Město je zajímavé koncentrací bank a hodinářských či klenotnických obchodů. Ráno se tu navíc vznášelo větší množství horkovzdušných balónů.

Odpoledne jsme dorazili na místo a ubytovali se. Bydlení v šesti s jednou koupelnou nebylo nejkomfortnější, ale pohled na zasněžené vrcholky zahnal chmury. A to vrcholky Les Houches dosahují jen 1000m.

V neděli jsme nedočkavě vyrazili na kopce. Středisko má 55 Km sjezdovek a vládne tu poklidná atmosféra.
První den exceloval nejdrsnější rider – Zemo. Od neustálého zírání do monitoru toho bez brýlí moc nevidí. A dnes měl jen ty lyžařské. Na červené sjezdovce vedoucí v serpentinách dolů to střihnul přímo dolů, ztratil lyže, pár desítek metrů absolvoval v polohách pro lyžaře ne uplně typických a skončil v síti jako zajíc. Ani se moc nepotloukl. Ale evidentně ještě neměl adrenalinu dost.
Odpoledne to prozměnu poslal z modré zostra dolů, nabral rychlost a přehlédnul plůtek. Ten ho na místě zastavil (viz foto)

Vtípkem, při němž padali Frantíci z vleků, bylo pondělní lyžování v plavkách.

Počasí bylo jasné s teplotami kolem 20 stupňů. No a pak už se neudály žádné paranormální jevy a jen se lyžovalo a lyžovalo…

V pátek jsme po lyžování vyrazili na návštěvu do Chamonix a začali balit.

Jak to zpočátku vypadalo beznadějně, vyklubala se z toho príma dovolená.

Fotky

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..