6. vysokomýtský duálek


Víta

O víkendu proběhnul další ročník vysokomýtského duálku. Mates nasadil všechny páky pro úspěšné zvládnutí. Tradiční termín tentokrát kolidoval dokonce s pěti dalšími akcemi. Jedinou tradicí, která nevyšla bylo počasí; nepršelo.

Jako každý rok byl zcela změněn start. Když jsem tam vylezl pochopil jsem jak se cítí Aleš Valenta, když se chystá na Ledový dech.
Kompletní rekonstrukcí prošly i klopenky. Podle časů to vypadá, že se obě tratě zase více vyrovnaly. Předposlední skok ze změnil v příjemnou lavičku.

Do Mýta jsme dorazili v pátek po poledni po 270 minutách cesty. Akorát byl otevřen stánek a podpálen gril a tak začala kalba, která skončila v neděli v noci. Velkej respekt všem barmanům a barmankám.

Ochutnali jsme zdejší dobroty a pomohli s drobnými dodělávkami kolem organizace.
Jak se začalo smrákat, sjížděli se další auta se známými tvářemi a plnil se prostor kolem baru.

Tradičně divoká páteční párty prosela startovní pole o několik jezdců. Nejhůř dopadnul Emák. Předváděli se Santiagem vrcholnou ukázku wrestlingu. Ráno Éma navštívil litomyšlskou sci-fi nemocnici. Vrátil se s kšandama a louplou kličkou.
Párty měla i další oběti. Ti však jen nebyli schopni odjet závody, případně vstát ze stanu.

I přes slušný přetlak bikových akcí se nakonec přihlásilo 43 riderů. Průběh závodu nebudu rozvádět. Mrkněte na fotogalerie a na výsledky. Je to na webu duálku http://dualek.wz.cz

Jediná věc o které se chci zmínit je vítěz kategorie fulů – The Skřeth. V kvalifikaci zajel druhej čas hned za Hácou. Oba prošli pavoukem a potkali se znovu až ve finále.
Tam Háca vypálil a na lavici za startem lehnul. Už tam měl slušnej náskok.
Bohužel byl otřesenej a poškodil kolo. Takže nemohl jet další rozjížďku. Vítězství padlo podle pravidel do klína Skřethovi. Vůbec ho to netěší. Větší radost by měl z druhýho fleku po parádním souboji na trati. Háca je morálním vítězem. Ale oficiální vítěz je jen jeden. Myslím že předvedl ukrutný zlepšení proti minulýmu roku a po celý závod jel stabilní časy. Jen mě mrzí, že to dostal sežrat od ostatních riderů.
Pokud to někdo cítí jinak, ozvěte se v komentářích. Vítám každej názor.

Letos mi selhala technika a tak velký dík patří Luáši Beděrkovi a Pavlovi Kačerovi Benčíkovi aka Kripl computers. Kvalifikační časy jsou tady a listina vítězů tady.

A jako tradičně se omlouvám všem, které jsem překřtil, či jim zkomolil jména. Když spíkruje dislektik a disgrafik není to ono. Ale berte to jako další podivnou tradici duálku. Stejně jako focení riderů při prezentaci, nebo manuální měření času.

Novinkou bylo nahrazení dirtjumpu slopestylem. Závodníci se měli ohodnotit navzájem. Ale nakonec řekli, že ne. A tak se udělal jeden skok na potkáváku a bylo rozhodnuto. Dojem udělali: Santiago za walride na skládačce, Míra žabí muž a Hanzl za alternativní cesty (poradce Hybňoš).

Večer zahráli kapelky, zazpívali jsme Emákovi ke třicetinám Traktor a nonstop kalba opět nabrala na obrátkách.

Nestihnul jsem neudělat žádné fotky. Ăšspěšně mě nahradily Žižirafka, TomBoy a Terka.
Galerie jezdců
Žižirafčí fotogalerie
Fotogalerie TomBoy
Terčina fotogalerie

Napište mi do komentářů, co se povedlo a co ne. Ať se máme čeho chytit na další ročníky.

5 komentářů u „6. vysokomýtský duálek“

  1. Tak to vypadá, že na duálku nikdo nebyl, nebo všechno funguje dokonale…

  2. ja tam byl taky.ptala se me moje kopretina, jestli budou i nejaky fotky mimo jezdeni-treba za stanku, ze by se taky rada videla.jako mistni nemuzu kritizovat-to nejde, to by mi matysek neodpustil :)

  3. Halooooo tadyyyyyy kaceeeeer.Vcera jsem si prismahnul zadek na jednom lomu 20 km od Vysokeho Myta……..

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..